Топ 200 Україна: рейтинг університетів ІІІ-IV рівнів акредитації

30 травня 2014 року було опубліковано рейтинг університетів ІІІ-IV рівнів акредитації України, який складено за показниками попереднього (2013) року.

Список був складений після перевірки даних співробітниками кафедри ЮНЕСКО "Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика" при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут".

Цього року  восьмий випуск рейтингу. Його методика побудована відповідно до міжнародних принципів ранжирування університетів і передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вишів різних типів на основі низки універсальних критеріїв.

У використовуваній методиці діяльність вишів оцінюється з допомогою агрегованого показника (інтегрального індексу), який формується на підставі індикаторів прямого вимірювання (80 %), експертного оцінювання якості підготовки випускників вишів представниками роботодавців і академічного співтовариства (15 %), а також із використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних (5 %). Інтегральний індекс представлено трьома складниками: якість науково-педагогічного потенціалу, якість навчання, міжнародне визнання.

Найкращими вищими навчальними закладами України у 2013 році визнано Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут". Враховуючи дуже близькі значення інтегральних показників (Iз) цих ВНЗ, та їх значний відрив від групи інших університетів, цього року команда проекту "Топ 200 Україна" вирішила розмістити їх на загальному першому/другому місці. Попереднього рейтингу (http://www.euroosvita.net/index.php/?category=49&id=2656) показники цих університетів дещо відрізнялись.

За показниками рейтингу, у 2013 році Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки посів 75 місце, піднявшись на одну позицію вище, ніж у 2012 році.

Переглянути рейтинг можна тут - http://www.euroosvita.net/index.php/?category=49&id=3282 .

Дата публікації: 30.05.2014| Переглядів: 251