Президент підписав закон "Про вищу освіту"

1 серпня Петро Порошенко підписав нову редакцію Закону України "Про вищу освіту". Як відомо, закон був ухвалений парламентом ще 1 липня. За відповідне рішення проголосувало 276 народних депутатів.

Головними пунктами нового закону "Про вищу освіту", порівняно з його попередником є: встановлення рівнів та ступенів освіти, ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня - доктор філософії, запровадження Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, встановлення нового порядку набуття вищим навчальним закладом статусу національного, започаткування дослідницьких університетів, закріплення на законодавчому рівні системи зовнішнього незалежного оцінювання, розширення реальної автономії вищих навчальних закладів тощо.

Прийняття закону дасть змогу ефективніше працювати вищим навчальним закладам, створить умови для поступового реформування вищої освіти у напрямку Болонського процесу.

Дата публікації: 01.08.2014| Переглядів: 207