Сьогодні 07 Серпня 2020 р.
 

Огляди ОЕСР на тему доброчесності в освіті: Україна 2017

Освітня система України має 8 значних недоліків (у вищій освіті - 3), що впливають, а деякі навіть зумовлюють розвиток недоброчесності. Про це йшлося сьогодні, 27 березня, під час презентації звіту «Огляди ОЕСР на тему доброчесності в освіті: Україна 2017», що підготувала Організація економічного співробітництва та розвитку.

«Більшість цих недоліків засновані на недосконалості, зарегульованості українського законодавства та деяких нормативних актів Уряду. Частина, наприклад, нерівний доступ до шкільної освіти, що спричинений чергами у дитсадки, або репетиторство, – це феномени, які потребують втручання органів влади. У своєму звіті ми не критикуємо, а вказуємо на проблеми та чинники, що їх викликають, щоб МОН та місцевим органам було легше їх вирішити», – зазначив директор департаменту освіти і навичок ОЕСР Андреас Шляйхер.

У документі виокремлено зазначені нижче недоліки.

Вища освіта:

-       корумпований доступ до вищої освіти (магістерські програми);

-       неналежне визнання навчальних досягнень студентів;

-       академічна недоброчесність.

Збір матеріалів для дослідження проходив у жовтні-листопаді 2015 року. У 2016 році команда дослідників аналізувала матеріали та проводила консультації щодо можливих шляхів вирішення зазначених недоліків системи.

«Від імені ОЕСР мушу сказати вам, пані Міністр, що ми вражені зусиллями, які ви зараз докладаєте для вирішення цих проблем та підвищення якості освіти для кращого майбутнього», – додав Андреас Шляйхер.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич представила заходи, що вже здійснені МОН для розв’язання зазначених у звіті недоліків.

Забезпечення якості вищої освіти – один із головних пріоритетів МОН до 2020 року. У 2016 році було пропілотовано вступ на магістерську програму «Право» на основі тестування ЗНО. В цьому навчальному році вступ за цією технологією на всі магістерські програми з «Права» відбуватиметься через процедуру незалежного тестування.

Триває процес створення репозитарію академічних текстів. Завдяки цьому інструменту буде значно більше можливостей перевіряти роботи на наявність плагіату.

З метою створення внутрішньої системи якості освіти до кінця 2017 року планується завершити розробку 120 проектів стандартів рівня бакалавр, 80 – магістр, 50 – доктор філософії. Міністерство надаватиме закладам вищої освіти методичну підтримку в створенні системи внутрішнього забезпечення якості. 

З текстом Звіту «Огляди ОЕСР на тему доброчесності в освіті: Україна 2017» українською мовою можна ознайомитися тут. Прочитати Звіт англійською можна за посиланням.

                                                                                                                                         Міністерство освіти і науки України

Дата публікації: 10.04.2017| Переглядів: 303

Теги: Освіта України, МОН

 
Вгору