Сьогодні 23 Жовтня 2019 р.
 

Програма «Фулбрайт-STEP» оголошує конкурс на навчання у провідних університетах США

     Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість участі студентів старших курсів та аспірантів вищих навчальних закладів у конкурсному відборі на навчання у провідних вищих навчальних закладах США.

     Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні і Міністерством освіти і науки України стосовно американо-української освітньої програми імені Фулбрайта у галузі науки і техніки програма «Фулбрайт-STEP» повністю профінансує навчання, проживання, проїзд та інші витрати, пов’язані з навчанням в університеті США, десятьом українським студентам – на магістерських програмах, або аспірантам – до одного року на проведення наукових дисертаційних досліджень.

    Здобувачі стипендії програми «Фулбрайт-STEP» обиратимуться на конкурсній основі за відкритою і прозорою процедурою, що складатиметься з подання заявки (онлайнова анкета та обов’язкові додаткові форми), проведення співбесіди двонаціональною комісією експертів та складання комп'ютерних тестів фіналістами програми.

    Конкурсний відбір на навчання студентів та аспірантів здійснюватиметься за наступними наступними пріорітетними напрямами:

  • Містопланування;
  • Екологія (охорона довкілля);
  • Інженерні науки;
  • Нанотехнології (нанохімія, нанофізика, наноелектроніка тощо).

     Порядок конкурсного відбору буде проводитись в наступні етапи:

     До 16 травня 2014 р. Претендентам необхідно подати пакет документів (заповнити онлайнову анкету та підготувати обов'язкові додаткові форми). Інформація про конкурс та інструкції щодо оформлення пакету документів, вимог до тестів - на офіційному веб-сайті Програми імені Фулбрайта в Україні: www. fulbright.org.ua (сторінка Fulbright Graduate Student Program).

     До 20 серпня 2014 р. Оцінювання анкет експертами та визначення пів-фіналістів.

     Вересень 2014 р. Проведення відбірковим комітетом інтерв’ю та визначення фіналістів та альтернативних кандидатів.

     Жовтеньлистопад 2014 р. Проходження претендентами вступних випробувань відповідно до умов вступу на магістерську (аспірантську) програму вищого навчального закладу (складання комп'ютерних тестів TOEFL iBT, GRE General Test, або додаткового тесту зі спеціальності - GRE Subject Test).

     Жовтень–грудень 2014 р. Розміщення анкет претендентів Інститутом міжнародної освіти у вищих навчальних закладах США.

     Січень–березень 2015 р. Розгляд справ претендентів Приймальними комісіями вищих навчальних закладів США.

     До 15 квітня 2015 р. Претендент отримує запрошення на навчання у вищих навчальних закладах США.

     До 15 травня 2015 р. Претендент подає копію запрошення на навчання та кошторис витрат до Конкурсної комісії МОН.

     До 30 травня 2015 р. Конкурсна комісія МОН приймає рішення щодо фінансування витрат на дорогу до навчального закладу в США, вартості навчання та проживання в навчальному закладі США.

     Червень 2015 р. Зарахування претендента на відповідну магістерську (аспірантську) програму у вищому навчальному закладі США, укладання угоди про навчання.

     Серпень 2015 р. Розміщення претендента у вищому навчальному закладі Сполучених Штатів Америки.

     Звертаємо увагу, що рекомендовані до участі в конкурсному відбору особи мають бути готові до проведення додаткових відборів, згідно з вищенаведеним порядком.

     Додаткову інформацію можна отримати у відповідальних осіб: від Міністерства освіти і науки – Храпатий Сергій (тел. (044) 481-32-38, e-mail: khrapatiysv@ukr.net), від Офісу Програми імені Фулбрайта в Україні – Бариш Інна (тел. (044) 287-07-77, e-mail: ibarysh@iie.org).

 

За матеріалами МОН України

http://mon.gov.ua/

Дата публікації: 16.04.2014| Переглядів: 421

Теги: Навчання, Освіта України

 
Вгору