Сьогодні 23 Жовтня 2019 р.
 

У Лесиному виші на Волині навчаються за обміном студенти зі Східної України

З ініціативи Надзвичайного і Повноважного Посла України у США, заступника голови Наглядової ради Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Олександра Моцика, ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігоря Коцана та за фінансової підтримки президента компаній «United Psychiatric corporation» та «Business Ukrainian Development» (США) Юрія Чопівського на семестрове навчання у Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки було запрошено студентів зі Східної України. На цю пропозицію відгукнулися Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля та Маріупольський державний університет, обравши восьмеро найкращих студентів для такої практики.

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки забезпечив безкоштовне проживання студентів у гуртожитку. Голова Наглядової ради університету та Благодійного Фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця забезпечив їм безкоштовне харчування. Також гості зі Східної України отримали стипендію ректора СНУ імені Лесі Українки Ігоря Коцана та основну стипендію – від представника української діаспори Юрія Чопівського.

З 16 вересня для студентів з Маріуполя та Луганська розпочалося навчання, яке відбувається на таких курсах та за такими напрямами підготовки (спеціальностями): «Українська мова та література» (4 курс), «Журналістика» (3 курс), «Менеджмент організацій» (4 курс), «Українська мова та література» (2 курс), «Прикладна лінгвістика» (2 курс), «Психологія» (5 курс).

Для зручності фіксування академічних успіхів студентів зі східних регіонів України було розроблено індивідуальні навчальні плани студентів (ІНПС), де зазначаються не лише заліково-екзаменаційні успіхи, а й успішність та присутність на парах. Також студентам було запропоновано вивчення дисциплін додатково, що також може бути зафіксовано в їхніх ІНПС.

Після тритижневого перебування в Луцьку та навчання у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі України, наші гості поділилися своїми враженнями про СНУ, Луцьк, Волинь.

 

Онищенко Юлія, студентка Маріупольського державного університету, спеціальність «Українська мова та література»:

15 вересня 2013 року починається нова сторінка мого життя – неповторна, різнобарвна та неможливо казкова…

Найперше, що вразило до глибини душі – доброзичливе, прихильне ставлення лучан до нас. Загалом, мені здається, що саме тут, на Волині, цілком і повністю збережені українські звичаї та культура, порівняно зі Східною Україною. Приміром, взяти мову. Та тут же всі мешканці розмовляють українською, не соромлячись нікого і нічого..! А як же тільки приємно йти вулицею і чути рідну мову із вуст інших людей. Заходиш до магазину, а тобі говорять: “Дякуємо, що зайшли”,  “Приходьте наступного разу”…

Стає тепло від думки, що саме в цьому куточку України проживала деякий час Леся Українка, народився відомий сучасний український письменник Володимир Лис, письменниця Оксана Забужко.

Також я отримала дуже приємні враження від Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Тут познайомилася з дуже чуйним та відданим своїй справі деканом інституту філології та журналістики Громиком Юрієм Васильовичем. Це дійсно людина з великої літери, яка знаходить час на все, знає кожного студента і піклується про нього, як про рідну дитину. Не обійшов, звичайно, своєю увагою він і нас...!

Ще дуже подобаються викладачі університету. Слухаєш лекції – і відкриваєш рота від цікавості. У кожного викладача свій підхід, своє бачення предмету. Вражають винахідливістю та манерою проведення лекції Богдан Світлани Калениківни. Надто вже цікаво вона розповідає!.. А наприкінці пари закінчить лекцію якоюсь надзвичайно чуттєвою історією, від якої на очах з’являються сльози…  Від такого залишається приємний відбиток на серці, нібито ти й сам стаєш кращим та добрішим.

Волинь залишиться в моїй пам’яті назавжди, на все життя, як регіон добрих та гостинних людей, культурних пам’яток і державних цінностей, регіон, що займається не тільки збереженням рідної мови та віковічних традицій українців, а й їхнім розвитком.

 

Олексій Слєпов, студент Маріупольського державного університету, спеціальність «Менеджмент організації»:

Мне нравится университет, требования к знаниям такие же как и у нас – чувствуется Болонская система. Единственная разница – преподавание на украинском языке. Чувствуется близость с Европой, тесное сотрудничество с европейскими университетами, студенты ориентированы на получение не только украинского, но и европейского диплома. Мы очень благодарны ректору Коцану Игорю Ярославовичу за теплый прием, за внимание к нам и за стипендии. Ваш ректор молодец, что уделяет внимание и время таким программам.

Хочу отдельно поблагодарить Чулипу Игоря Дмитриевича, который, к сожалению, ничего у меня не ведет, но активно работает со студентами, в том числе и со мной, помогает с программами учебы в Польше.

Огромное спасибо преподавательскому составу, в опеке которых я нахожусь. Удивляет отличная сбалансированность их демократичности и требовательности относительно знаний.

Спасибо Чрезвычайному и Полномочному Послу Украины в США Моцику Александру Федоровичу, меценату Юрию Чопивскому и всем тем, кто приложил усилия этой программе, ведь это отличная возможность для меня и для всех, кто приехал со мною, реализоваться как личности где-то помимо дома.

Город же потрясает меня своїм украинским духом: даже на улицах можно встретить людей в вышиванках. 

 

Ольга Квасоля, студентка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, спеціальність «Прикладна лінгвістика»:

Маю щонайкращі враження від університету, викладачів та учнів!

Дуже вдячна за щирий прийом та увагу до моєї особистості. Програма спеціальності «Прикладна лінгвістика» мого університету та СНУ імені Лесі Українки дещо відрізняються, але декани Інституту іноземної філології, Рогач Оксана Олексіївна, та Інституту філології та журналістики, Громик Юрій Васильович, а також усі викладачі ідуть на зустріч, щоб влаштувати всебічне вивчення тих предметів, які я маю скласти на зимовій сесії у своєму виші, та щоб я не відчувала незручностей у своєму навчальному графіку! Академічний обмін є дуже важливим, адже ми отримуємо новий досвід і я висловлюю подяку усім людям, які допомогли організувати наше навчання в Луцьку, особливо Надзвичайному і Повноважному Послу України у США Моцику О. Ф., адже саме він подав ідею такого обміну.

Луцьк мене дуже вразив, адже це місто щирих та відкритих людей! У ньому надзвичайно вдало поєднуються дух старовинного міста та швидкий темп життя сучасної людини! Але найбільше враження на мене справило така собі причетність до минувшини: ми просто вийшли з дому заклопотані буденними справами, але я особисто не відчула жодного тиску буденності, бо підходячи до ринку, здавалось би як зазвичай, я бачу старовинний замок Любарта, що зачаровує. 

Я щаслива, бо не мою жодної вільної секунди у цьому місті! Життя Луцька насичене подіями! Я вже встигла побувати на декількох фестивалях  і отримати дуже багато вражень!

 

Ольга Яшутіна, студентка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, спеціальність «Українська мова та література»:

Хочу подякувати викладачам Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, за те, що запропонували семестрове навчання в цьому університеті, і за те, що повірили в мої сили!

 Мене вразило, що в Луцьку нас зустрічав сам декан факультету, незважаючи на те, що ми приїхали вночі. Треба віддати належне організації цієї поїздки. Мені подобається університет, навчальний процес, викладацький склад.

Хочу висловити окрему подяку організаторам цієї програми, особливо меценату з української діаспори із США Чопівському Юрію за фінансову підтримку, адже це дуже важливо для нас, як для студентів.

Завдяки цій поїздці я познайомилася з новими людьми, вперше побачила Західну Україну, познайомилася з Луцьком, відвідала визначні місця цього міста. Особливе враження справив Замок Любарта та його архітектура.

Місто насичене українським колоритом, проводиться багато українських фольклорних фестивалів. Люди дійсно шанують історію та традиції нашої країни.

 

Ганна Демків, студентка Маріупольського державного університету, спеціальність «Журналістика»:

Перше, що здивувало, ще до приїзду в університет і сам Луцьк – комунікативність майбутніх одногрупників, які вийшли зі мною на зв’язок у соціальних мережах ще задовго до приїзду. Також налагодженість системи інформування через vk-сторінку декана інституту філології та журналістики. Окрема ж подяка Юрію Васильовичу за його батьківську опіку. При чому, таке ставлення не тільки до нас, як до гостей, а до всього студентства.

Ще велика вдячність ініціаторам та організаторам цієї програми обміну, який дав мені можливість вперше побувати на Західній Україні. Побачити чарівність Волинського краю, отримати нові знання та враження і сповна насолодитися студентським життям.

Луцьк дав мені можливість поринути глибше в журналістську діяльність: ні дня без події, ні дня без фотозвіту. Постійно якісь фестивалі, зустрічі, презентації… А ще, тут я вперше в своєму житті побачила справжню середньовічну фортецю. Єдине, що засмучує – жахлива погода((( яка не дає насолодитися прогулянками містом.

 

Вікторія Боровська, студентка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, спеціальність «Психологія»:

Я навіть не підозрювала, яке чудове місто – Луцьк. Історичний центр невеликий, але красивий, спокійний, дуже прибрано скрізь і квіти на кожній клумбі. Особливо гарний район старого міста. Прогулюючись вуличками старого міста можна відчути атмосферу минулих століть та уявити як цими дорогами ходили лицарі Луцького замку. Чудове місто. Замок неперевершений, один з найгарніших в Україні! Ця земля має свою неповторну енергетику, ти неначе торкаєшся до старовини. У Луцьку є й сучасні багатоповерхові будівлі, і древня частина міста. Місцеві жителі Луцька доброзичливі й гостинні, завжди підкажуть дорогу, якщо потрібно. На центральній вулиці міста розташований головний корпус СНУ імені Лесі Українки. Він відразу кидається в очі своїм архітектурним стилем, ліпниною і колонами. Луцьк одне з найкрасивіших міст України!

 

Олена Дюкарева, студентка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, спеціальність «Психологія»:

«Железнодорожный билет возбуждает больше надежд, чем лотерейный» – и это чистая правда. Лично я, когда покупала билет в Луцк вместе с чувством неизвестности, которое присутствует каждый раз, когда отправляешься в дорогу, ощущала дивное воодушевление. Новый город нисколько не разрушил моих надежд, скорее подыграл им, а где-то превзошел все ожидания! Невероятно красивый, чистый, ухоженный город, со множеством исторических призведений архитектуры, богатством зелени на улицах, заполненный невероятным колоритом украинской культуры, которая проявляется в каждой частичке города. Чудесные, отзывчивые, вежливые люди, на мой взгляд, - одна из отличительных черт города, сложно не ответить на их лучистую улыбку :). Мне выпала честь не только побывать в этом невероятном городе, но также и проучиться семестр в университете имени Леси Украинки. Не меньше, чем городом я впечатлена устройством университета – культура, взаимоотношение педагогов и студентов, научная база – на высоте, у университета есть свои традиции, окунуться в которые – стало для меня удивительным опытом. Я счастлива быть в этом городе и я получаю фантастическое наслаждение от него!

 

Коростошевиць Лариса, студентка Маріупольського державного університету, спеціальність «Українська мова та література»:

Луцьку, наше перше знайомство відбулося 15 вересня 2013 року о третій годині сорок хвилин. Вже тоді я відчула, що ти станеш важливою сторінкою мого життя. Твої вузенькі вулички з постійно мокрою від дощу бруківкою, прохолодне вересневе повітря, малоповерхові будинки були такими незвичними і водночас такими цікавими. Приємно блукати містом, яке дихає старовиною. Я пам'ятаю, яке величезне враження на мене справив замок Любарта XIV ст., лютеранська кірха, кафедральний собор Св. Апостолів Петра і Павла, врешті, як і вся твоя старовинна архітектура.

Мій рідний інституте філології і журналістики, я щодня бачу тебе з вікон своєї кімнати. І безмірно вдячна долі, що маю можливість, нехай навіть на  короткий термін, стати твоєю частиною, частиною дружнього колективу українських філологів. Рада, що можу слухати лекції прекрасних викладачів, відчувати підтримку і бачити розуміючі очі Юрія Васильовича, знати, що за будь - яких умов тобі допоможуть.

Луцьку, я відчуваю, що коли повернуся додому, на мені залишиться твій аромат. Але його ніхто не відчуватиме. Це буде аромат того, що я любила...

 

Навчальний відділ

Дата публікації: 07.10.2013| Переглядів: 588

Теги: Навчання, Освіта України, Університет

 
Вгору