Сьогодні 07 Серпня 2020 р.
 

Розподіл держзамовлення: гроші підуть за студентом

Бюджетні місця у вищих навчальних закладах у майбутньому будуть отримувати не вищі навчальні заклади, а найсильніші абітурієнти. Про це повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун, коментуючи реформування процедури розподілу місць державного замовлення для вищих навчальних закладів під час брифінгу в уряді.

За її словами, відповідно до закону "Про вищу освіту", абітурієнти під час реєстрації заяви для проходження ЗНО, будуть зазначати спеціальності та вказувати вищі навчальні заклади, у яких вони бажають навчатися. Після завершення зовнішнього незалежного оцінювання і складання вступних іспитів, у вищих навчальних закладах по кожній спеціальності формуватиметься рейтинговий список.

"Місця державного замовлення підуть у ті університети, які зазначили вступники, у свої заявах", - наголосила Інна Совсун.

"Тобто бюджетні місця будуть отримувати не ВНЗ, а найсильніші абітурієнти", - зазначила заступник міністра.

Вона повідомила, що така система повноцінно запрацює у 2016 році. Під час вступної кампанії 2015 року буде діяти перехідний період для запровадження цієї новації.

Відповідно,наступного року вищим навчальним закладам перед початком вступної кампанії надаватиметься 80% тієї кількості місць державного замовлення, яку вони мали минулого року. Решта 20% місць, що залишаться по цій спеціальності, розподілятимуться за вищезазначеним принципом.

"Кінцева мета, яка закладена законом "Про вищу освіту", полягає в тому, щоб місця державного замовлення йшли туди, куди вступають найсильніші абітурієнти. За цих умов вузам варто зважити на те, які абітурієнти до них прийдуть, і на 2016 рік бути готовими, бо якщо вони не наберуть жодних додаткових місць державного замовлення із 20%, то це значить, що у них є серйозні проблеми, і їм треба або закриватися, або об’єднуватися, або по-іншому працювати з абітурієнтами", - наголосила перший заступник міністра Інна Совсун.

Вона також підкреслила, що цей перехідний період визначений не стільки для держави, скільки для вищих навчальних закладів, щоб вони мали можливість зорієнтувалися, чи можуть претендувати на місця державного замовлення.

За матеріалами сайту Оsvita.ua

Дата публікації: 21.10.2014| Переглядів: 601

Теги: Навчання, Освіта України, Університет

 
Вгору